REFERENCJE

Pan Jarosław Kordziński jest trenerem kreatywnym oraz niebanalnym i to u niego cenię najbardziej. Oczywiście posiada dużą wiedzę i doświadczenie. Oczywiście doskonale planuje zajęcia. Jednak dla mnie najważniejsze jest, że umie wyzwolić twórczy potencjał grupy, stworzyć przyjazną atmosferę, kiedy trzeba – rozbawić, innym razem – zdystansować.

Cieszę się, że miałam niewątpliwą przyjemność przekonać się o tym wszystkim, uczestnicząc w prowadzonych przez niego zajęciach.

Ewa Różańska, PBW w Gdańsku Filia w Gdyni

 

Znałam Jarka Kordzińskiego jako autora świetnych publikacji  i książek, doskonałego fachowca w swojej dziedzinie. Poznałam go osobiście na  szkoleniu poświęconym wdrażaniu nowego systemu doskonalenia nauczycieli. Byłam przekonana,  że zajęcia będą na bardzo wysokim  poziomie i się nie pomyliłam. Zwróciłam uwagę na ciekawe ćwiczenia i wskazówki trenera. Najbardziej podobało mi się zdanie ,,Motywacja zmierza do totalnej zmiany”. konkuruje z powtarzanym przez Jarka stwierdzeniem ,,Nie ma problemów są wyzwania!”. Zdecydowanie polecam!

Elżbieta Ratyńska-nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie, politolog, wychowawca

 


Nowy system doskonalenia nauczycieli, pozwolił mi spotkać Jarosława Kordzińskiego latem 2012 roku w Kaliszu, podczas szkolenia SORE. Znalazłam wtedy potwierdzenie, że zmiana roli biblioteki pedagogicznej właśnie się rozpoczyna.

Później śledziłam publikacje Jarosława Kordzińskiego w czasopiśmie „Dyrektor Szkoły” i te dostępne w internecie, głównie na stronie doskonaleniewsieci.pl i czerpałam inspirację do pracy jako koordynator sieci współpracy i samokształcenia.

W kwietniu 2015 roku z mojej inicjatywy Jarosław Kordziński spotkał się z nauczycielami ze szkół powiatu tureckiego podczas konferencji „Nauczyciel uczący się”. Mówił o znaczeniu motywacji w pracy nauczyciela i doskonaleniu siebie i swojego warsztatu pracy.

Kolejne nasze spotkanie to cykl szkoleń organizowanych przez ORE pod hasłem „Coaching, mentoring i inne formy wspomagania szkoły przez pracowników PPP i BP”. Szkolenie na bardzo wysokim poziomie wiążę z wysokimi kompetencjami prowadzącego, pozwoliło poszerzyć moją wiedzę w zakresie pracy z dorosłymi i wypracować rozwiązania dla biblioteki pedagogicznej w obszarze wspomagania szkół. Poznałam praktyczne sposoby inspirowania, motywowania i koordynowania pracy zespołowej.

Polecam prowadzone przez Jarosława Kordzińskiego kursy rozwoju osobistego. Korzystałam z edycji wakacyjnej. Otrzymałam możliwość lepszego poznania siebie i rozpoczęłam przygodę z wyznaczaniem i realizowaniem celów i proaktywnym spojrzeniem na świat.

Ewa Kiwak Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie Filia w Turku